Κατηγορίες
Basket

Απίστευτο αυτό που συμβαίνει φέτος : Δέκα ομάδες έχουν αποχωρήσει από το Κύπελλο Ελλάδας!

Εντυπωσιακό αν μη τι άλλο αυτό που συμβαίνει φέτος στο Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών αλλά και Γυναικών στο μπάσκετ.

Μετά τον ΚΣ Γέφυρας, την Ελπίδα Αμπελοκήπων, τη Δάφνη Δαφνίου, τη Σφήκα Αμαλιάδας, τον Ηλυσιακό (στους άνδρες), την Πυλαία και την Αναγέννηση Ν.Ρυσίου (στις γυναίκες) που δήλωσαν αδυναμία να αγωνιστούν, τρεις ακόμη σύλλογοι ενημέρωσαν την Ομοσπονδία!

Ο ΑΓΣ Ιωαννίνων, ο ΑΣΕ Δούκα στους άνδρες αλλά και ο Λασσάνης Κοζάνης στις γυναίκες, δεν θα δώσουν το παρών στους προγραμματισμένους για αύριο αγώνες της 1ης και 2ης αγωνιστικής αντίστοιχα για τον θεσμό του Κυπέλλου.

Η ΕΟΚ κατοχύρωσε έτσι τους αγώνες τους σε Ευκαρπία, Αχαγιά ’82 και Άρη αντίστοιχα, με αποτέλεσμα το αυριανό πρόγραμμα να παρουσιάζει αλλαγές.

Αναλυτικά :

Όμιλος Νότου Β Εθνικής 

Τετάρτη 21/9 

Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Μυκόνου (17.00)
Πανιώνιος – ΟΦΗ (17.00)
ΑΟ Πεύκης – Παγκράτι (17.00)
Πανελευσινιακός – Παλαιό Φάληρο (17.30)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Έσπερος Καλλιθέας (18.30)
Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός  0-20 α.α.
Ηλυσιακός – Μίλωνας  0-20 α.α.
ΑΣΕ Δούκα – Αχαγιά ’82  0-20 α.α.

Όμιλος Βορρά Β Εθνικής

Σάββατο 17/9

Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ  63-80

Τετάρτη 21/9 

Νίκη Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων (17.00)
Σταυρούπολη – Αναγέννηση Καρδίτσας (17.00)
Πανσερραϊκός – Δόξα Λευκάδας (17.00)
Ερμής Λαγκαδά – Τρίκαλα Basket (17.00)
Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας (18.00)
ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων  20-0 α.α.
Έσπερος Λαμίας – ΚΣ Γέφυρας  20-0 α.α.

Όμιλος Νότου Γ Εθνικής

Δευτέρα 19/9

ΑΟΚ Χαλάνδρι – Αργοναύτης Ραφήνας  58-92

Τετάρτη 21/9

Νήαρ Ηστ – Δάφνη (17.00)
ΑΟ Αχαΐας Η Γαλήνη – Κρόνος Αγίου Δημητρίου (17.00)
Νέο Ψυχικό – Γλαύκος (17.00)
ΓΣ Κορωπίου – Καλαμάτα 1980 (17.00)
ΚΑΟ Μελισσίων – Δίων ο Κυπαρισσεύς (17.00)
ΚΑΠ – ΓΣ Ηλιούπολης (19.30)
Ελευθερία Μοσχάτου – Μανδραϊκός (20.30)
Σφήκα Αμαλιάδας – ΑΟ Ερμιονίδας  0-20 α.α.

Όμιλος Βορρά Γ Εθνικής 

Τετάρτη 21/9

Διγενής Λακκώματος – ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας (17.00)
ΚουΠα Κιλκίς – ΚΑΟ Δράμας (17.00)
ΓΑΣ Βασιλικών Θεσσαλονίκης – ΑΣ Καστοριάς (17.00)
ΓΣ Σοφάδων – Ρούπελ Σιδηροκάστρου (17.00)
ΣΚ Ιωάννινα – Όλυμπος Κορδελιού (17.00)
ΜΕΝΤ – ΑΟ Τρίκαλα (17.00)
Εθνικός Κοζάνης – Νίκαια 2012 (17.00)
ΓΣ Αλμυρού – Ανατόλια (18.30)
Τιτάνες Παλαμά – Ελπίς Αμπελοκήπων  20-0 α.α.

Κύπελλο Γυναικών (2η φάση)

ΚΑΟ Μελισσίων – Κρόνος Αγίου Δημητρίου (19.30)
Άμιλλα – Προμηθέας 2014 (19.45)
Πανσερραϊκός – Πανόραμα (19.45)
Αμύντας – Αθηναϊκός (21.30)
Άρης – Λασσάνης Κοζάνης  20-0 α.α.

error: Protected