Παίκτης της εβδομάδας στο MLS ο Κάρολ Σφιντέρσκι! Απίστευτο γκολ buzzer beater στο 90+6′ (vid)

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ σκόραρε δις στη νίκη της Σάρλοτ στο Σικάγο με… buzzer beater στο 96′ κι αναδείχτηκε παίκτης της εβδομάδας στο MLS.

Ο Κάρολ Σφιντέρσκι επέστρεψε στα γκολ μετά από έναν μήνα και ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της Σάρλοτ στην έδρα του Σικάγο με ανατροπή από 2-0 σε 2-3.

Ο Πολωνός επιθετικός αφού έχασε το… άχαστο στο πρώτο ημίχρονο σε κενή εστία, στην επανάληψη πήρε στις πλάτες του την ομάδα του, μείωσε σε 2-1 στο 68′ (νωρίτερα του ακυρώθηκε κι άλλο γκολ για επιθετικό φάουλ), στο 76′ ισοφάρισε η Σάρλοτ με τον Νούνο Σάντος κι εν τέλει ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ στο 96′ χάρισε τη νίκη με μία έξοχη προσωπική του ενέργεια.

Απόρροια αυτής της εμφάνισης να αναδειχθεί παίκτης της εβδομάδας στο MLS.