Bundesliga : Νίκη ολκής στο PreZero Arena για τη Βέρντερ (vid)

Το αήττητο που έχει από την έναρξη της σεζόν μακριά από την έδρα της διατήρησε η Βέρντερ Βρέμης για 5ο ματς, επικρατώντας με 1-2 στην έδρα της Χόφενχαϊμ.

Η ομάδα του Όλε Βέρνερ προηγήθηκε με τον Ντουκς στο 18ο λεπτό, ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να απαντήσουν με τον Νταμπούρ πριν το κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έβγαλαν ευκαιρίες αλλά η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα, μέχρι να έρθει η φάση του 86ου λεπτού, όπου ο διαιτητής έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Μπετανκούρ.

Ο Φούλκρουγκ ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος και έδωσε την ευκαιρία στην Βέρντερ να «δραπετεύσει» με το τρίποντο, υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στην πρώτη τους ήττα μετά από δύο ισοπαλίες και μία νίκη.