Premier League : Ο εκπληκτικός Σα έδωσε το τρίποντο στη Γουλβς, εξαιρετικό ματς στο Craven Cottage (vid)

Το εύστοχο πέναλτι του Ρούμπεν Νέβες στο 56′ έδωσε μεν το προβάδισμα στη Γουλβς, ωστόσο η Νότιγχαμ δεν το έβαλε κάτω. Ωστόσο έπεσε πάνω σε έναν εντυπωσιακό Σα!

Σε ένα ματς του οποίου πρωταγωνιστής πήγε να γίνει ο… VAR, η Γουλβς κέρδισε τη Νότιγχαμ Φόρεστ σε ένα «ντέρμπι της ουράς» της Premier League με σκορ 1-0. Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ρούμπεν Νέβες.

Το… Όσκαρ του πρώτου ρόλου, όμως, πηγαίνει στον Ζοζέ Σα ο οποίος απέκρουσε πέναλτι του Μπρέναν Τζόνσον. Ο Πορτογάλος τερματοφύλακας συνεχίζει να αψηφά το πρόβλημα τραυματισμού που τον ταλαιπωρεί στον καρπό και οδήγησε την ομάδα του σε μια σπουδαία νίκη.

Στο άλλο ματς, οι άμυνες πήγαν…περίπατο, όμως οι επιθέσεις πετούσαν φωτιές! Ο Σολάνκε έδωσε το προβάδισμα στη Μπόρνμουθ μόλις στο 2ο λεπτό, όμως στο 22′ ο Ίσα Ντιόπ ισοφάρισε για τους Λονδρέζους στο 22′. Άμεση η απάντηση για τους φιλοξενούμενους με τον Λερμά στο 29′, αποτέλεσμα (1-2) με το οποίο ολοκληρώθηκε το ημίχρονο.

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 52′ με εύστοχο πέναλτι του Αλεξάνταρ Μίτροβιτς.