Serie A : Ούτε στο Μπέργκαμο έβαλε…φρένο η Νάπολι και έφτασε στο +8! (vid)

Δεν σταματάει πουθενά η φετινή Νάπολι! Μπορεί να τα βρήκε σκούρα σήμερα από την Αταλάντα, αλλά όχι μόνο έκανε την ανατροπή αλλά κράτησε το υπέρ της σκορ για ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Ο Λούκμαν έδωσε προβάδισμα στην Αταλάντα στο 19ο λεπτό από την άσπρη βούλα κάνοντας το 1-0. Η Νάπολι απάντησε άμεσα με τον συνήθη ύποπτο Οσιμέν που έφερε το ματς στα ίσα στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης με καρφωτή κεφαλιά. Ο σκόρερ έγινε δημιουργός στην συνέχεια και ο Ελμάς στο 35’ έγραψε το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάποιο τέρμα, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμά τους μέχρι το τέλος, ενώ οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν με κάποια σημαντική φάση. Η Νάπολι ήταν αποτελεσματική, παρότι δέχτηκε μεγάλη πίεση δεν λύγισε και πήρε ένα ακόμη σπουδαίο τρίποντο στον δρόμο προς το σκουντέτο.