Super League U17 : Προβάδισμα για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ μετά τα πρώτα μπαράζ

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-1 του Ατρομήτου, στην πρώτη αναμέτρηση των δυο στους αγώνες μπαράζ της Super League U17.

Η ομάδα του Μαυρογενίδη άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Τουφάκη, ύστερα από γύρισμα του Πνευμονίδη. Στο 35ο λεπτό ο Κωστούλας έκανε ωραία ενέργεια και πάσαρε στον Δαρβίρα, που έκανε το 2-0.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός κατάφερε να πετύχει και τρίτο τέρμα με σουτ του Λιατσικούρα έξω από την περιοχή.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και στο 51ο λεπτό ο Πνευμονίδης έκανε πλασέ και σκόραρε το τέταρτο γκολ του Ολυμπιακού, ενώ στο 53′ ο Λοιζίδης μείωσε το σκορ για τον Ατρόμητο

Το τελικό 5-1, διαμόρφωσε ο Κωστούλας στο 89′ όταν μετά από ατομική ενέργεια του Τουφάκη, που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο ΠΑΟΚ έφυγε από τη Λιβαδειά, επικρατώντας 2-1 του Λεβαδειακού, για τον πρώτο αγώνα μπαράζ της Super League U17.

Η ομάδα του Πέτρου Τσιαπακίδη πήρε “κεφάλι στο σκορ” με τον Πολιτάκη στο 31ο λεπτό, ύστερα από ασίστ του Βρύζα.

Ο Λεβαδειακός ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1, με γκολ του Τσεπερλίκου στο 50ο λεπτό, ενώ ο ΠΑΟΚ πήρε το τρίποντο στο 67ο λεπτό, έπειτα από υπέροχη προσπάθεια και γρήγορη εναλλαγή της μπάλας ο Βυρσωκινός πάσαρε στον Κεσίδη, που σκόραρε το νικητήριο γκολ.