Bundesliga : “Εξάρα” της…αγριεμένης Μπάγερν, το γκολ του Μαυροπάνου στο 90+8′ “λύτρωσε” τη Στουτγκάρδη (vids)

Η Μπάγερν συνέτριψε με 6-1 στο Μόναχο τη Βέρντερ Βρέμης και με την 9η νίκη συνολικά και 5η σερί στη σεζόν σε 14 ματς παρέμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογία με 31 βαθμούς.

Η αήττητη στο Μόναχο σε επτά παιχνίδια ομάδα του Νάγκελζμαν ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα από τη Βέρντερ και άνοιξε το σκορ με τον Μουσιάλα στο 6′ για να κάνει το 1-1 ο Γιούνγκ στο 10′.

Το 2-1 ο Γκνάμπρι στο 22′, το 3-1 ο Γκορέτσκα στο 26′ και το 4-1 ο Γκνάμπρι στο 28′. 5-1 0 Γκνάμπρι στο 82΄ και το τελικό 6-1 ο Τελ στο 84′.

Η Βέρντερ του Όλε Βέρνερ με την 5η ήττα στη σεζόν και μόλις 2η εκτός έδρας έμεινε στους 21 βαθμούς και την 7η θέση στη βαθμολογία της Μπουντεσλίγκα.

Μεγάλη νίκη της Στουτγκάρδης με γκολ του Κωνσταντίνου Μαυροπάνου στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων! O Έλληνας αμυντικός προωθήθηκε για την τελευταία φάση του αγώνα και δικαιώθηκε, δίνοντας ένα πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.

Σπουδαία νίκη και για τη Μπόχουμ του Κώστα Σταφυλλίδη, ο οποίος πέρασε στον αγώνα στο 71ο λεπτό.