LaLiga : “Αλώβητη” στο Ramon de Carranza η Έλτσε (vid)

Πολλοί τη θεωρούν καταδικασμένη σε υποβιβασμό. Η Έλτσε όμως είναι αποφασισμένη να το παλέψει και σήμερα πήρε έναν βαθμό στην έδρα μιας “ανταγωνίστριας”.

Οι δύο χειρότερες επιθέσεις της Λα Λίγκα προσέφεραν θέαμα στο πρώτο ημίχρονο. Ένα καταπληκτικό γκολ του Οκάμπο (7′) άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Από εκεί και πέρα και οι δύο ομάδες απείλησαν, είχαν από ένα δοκάρι με τον Ίθα οι γηπεδούχοι (29′) και με τον Μίγια οι φιλοξενούμενοι (32′).

Όποτε χρειάστηκε οι δύο τερματοφύλακες ήταν εντυπωσιακοί. Ημίχρονο 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κάντιθ έπαιξε με την φωτιά και κάηκε. Άφησε την μπάλα στην Έλτσε και η ουραγός πίεσε με αποτέλεσμα την ισοφάριση με την κεφαλιά του Πόνσε (81′).

Μετά το γκολ οι γηπεδούχοι ξύπνησαν και έχασαν δύο σπουδαίες ευκαιρίες για την νίκη στις καθυστερήσεις με Νεγρέδο (90+1) και Σομπρίνο (90+3).

Το τελικό 1-1 σίγουρα δεν βοηθά τους γηπεδούχους βαθμολογικά καθώς έχασαν την ευκαιρία να βγουν από την επικίνδυνη ζώνη. Η Έλτσε παραμένει ουραγός και χωρίς νίκη μετά από 17 αγωνιστικές.