Premier League : “Σόκαρε” στο 90+1′ τη Γιουνάιτεντ η Πάλας (vid)

H Γιουνάιτεντ έχασε σήμερα μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί μόνη στη δεύτερη θέση. Οι “κόκκινοι διάβολοι” δέχτηκαν την ισοφάριση από την Κρίσταλ Πάλας λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Το γκολ για την Γιουνάιτεντ είχε έρθει στο 44’ όταν ο Κρίστιαν Έρικσεν γύρισε την μπάλα από αριστερά και ο Μπρούνο Φερνάντες εκτέλεσε πετυχαίνοντας γκολ για δεύτερο σερί ματς. Αυτό ήταν το τέταρτο γκολ συνολικά για τον Πορτογάλο και η έβδομη ασίστ φέτος για τον Δανό.

Λίγα λεπτά πριν, στο 40’ η Κρίσταλ Πάλας έφθασε «μια ανάσα» από το 1-0 όταν ο Εντουάρ έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αναγκάζοντας τον Ντε Χέα σε μια φανταστική επέμβαση και η μπάλα έφυγε κόρνερ αφού πρώτα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Το ντεμπούτο του με την φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε και ο Βουτ Βέργκχοστ ο οποίος ξεκίνησε στην κορυφή της επίθεσης και αγωνίστηκε για 69 λεπτά.