Super League 2 : Ανεπηρέαστη από τις εξελίξεις η Παναχαϊκή, 4-0 την ΑΕΚ Β

Παρά τις αποχωρήσεις των Λιποράσε και Κέρι, η Παναχαϊκή εμφάνισε εξαιρετικό πρόσωπο στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ Β!

Η ομάδα της Πάτρας, παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο επικράτησε εύκολα με 4-0 των “κιτρινόμαυρων” στην Αγυιά, “διασκεδάζοντας” τις εντυπώσεις με τη βαριά ήττα στην Κηφισιά. Σκόρερ στο 24ο λεπτό ο Tσακμάκης, στο 45′ ο Κωνσταντακόπουλος ρο 2-0, στο 50′ ο Μπουρλάκης τριπλασίασε τα τέρματα των “κοκκινόμαυρων” και στο 77ο λεπτό ο Αλεξόπουλος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το συγκρότημα του Σούλη Παπαδόπουλου έφτασε τους 24 βαθμούς, όσους και η πρωτοπόρος Κηφισιά, η οποία ωστόσο έχει τέσσερα ματς λιγότερα.

το φιλμ του αγώνα στο patragoal.gr

Παναχαϊκή (Σούλης Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Στεργίδης (83′ Τριμμάτης), Τοπάλ, Τσακμάκης, Λαρέα, Κωνσταντακόπουλος, Τσιάρας (83′ Σίλβα), Μπουρλάκης, Ν. Καρακλάιτς, Χαντί (62′ Λινάρδος), Αλεξόπουλος (83′ Ζυγκερίδης).

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Σπυριδάκης, Κατσικας, Ντάικο (67′ Τρομπούλος), Σκόνδρας, Ρουκουνάκης, Μπότος, Ε. Χριστόπουλος (67′ Πανέρας), Α. Χριστόπουλος (56′ Δημητρίου), Μαχαίρας (46′ Γκολφίνος), Γκίνης (81′ Ρουκουνάκης).