LaLiga : Μεγάλη νίκη για τη Κάντιθ, βγήκε εκτός της επικίνδυνης ζώνης (vid)

Χάρη σε ένα εκρηκτικό 20λεπτο προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Κάντιθ πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στη Μαγιόρκα και βγήκε μετά από καιρό από την επικίνδυνη ζώνη.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε αποκλειστικά στην Κάντιθ που πήρε δίκαια στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-0. Τα γκολ πέτυχαν ο Μπογκοντά (10′) με ωραία προβολή μετά από ασίστ του Νεγρέδο και με πέναλτι ο Άλεξ (38′).

Ακίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το πρώτο σαρανταπεντάλεπτο με δύο τελικές προσπάθειες και δεν άλλαξε η εικόνα τους στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Κάδιθ νίκησε εύκολα με 2-0 πετυχαίνοντας και την πιο εύκολη από τις τέσσερις νίκες της φέτος.

Κάντιθ (Σέρχιο) : Λεδέσμα, Ίθα, Ερνάντεθ, Μπάγε, Εσπίνο, Άλκαραθ (69′ Φάλι), Μπογκοντά (82′ Πάρα), Άλεξ, Οκάμπο (78′ Αρσαμεντία), Λοσάνο (46′ Εσκαλάντε), Νεγρέδο (78′ Ρότζερ)

Μαγιόρκα (Χαβιέρ Αγκίρε) : Ράικοβιτς, Βάλιεντ, Ραΐγιο, Κοπέτε (46′ Καντεουερέ), Μαφέο (65′ Γκονσάλες), Γκρενιέ (59′ Ντιαγέ), Ντε Γαλαρέτα, Κόστα, Ντάνι Ροντρίγκεθ (74′ Σάντσεθ), Λι (74′ Άνχελ), Μουρίτσι