Γ Εθνική (εξ αναβολής) : Στο -4 από την κορυφή ο Απόλλων Παραλιμνίου, 4-3 τον Πανδραμαϊκό

Δραματικό σε εξέλιξη ματς στο γήπεδο του Παραλιμνίου, το οποίο και “έκλεισε” τις εκκρεμότητες με τα εξ αναβολής παιχνίδια στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Ο Απόλλων, που φέτος…θάμπωσε το φίλαθλο κοινό με την παρουσία του στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, επικράτησε 4-3 του Πανδραμαϊκού και μείωσε τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Καμπανιακό στους τέσσερις βαθμούς.

Η ομάδα του Νίκου Καραμπετάκη είχε εξαιρετική αντίδραση μετά την ανατροπή του σκορ από τον Πανδραμαϊκό στα μέσα του πρώτου μέρους, και με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο 45λεπτο, γύρισε…τούμπα το ματς.

Ο Πανδραμαϊκός από την άλλη, δεν κατάφερε να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας και βρίσκεται στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη.

Ο Απόλλων προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκέκα, όμως οι Δραμινοί κατάφεραν πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο αγώνα να ανατρέψουν το σκορ με τους Μαχαίρα (18′) και Μπάμπουρα (29′).

Οι γηπεδούχοι όμως είχαν τη δική τους απάντηση στο δεύτερο ημίχρονο και με τα γκολ των Γκέκα (61′) και Ελέζι (64′) ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση.

Το παιχνίδι απέκτησε μια άγρια ομορφιά στη συνέχεια, με τις δύο ομάδες να έχουν εκατέρωθεν προϋποθέσεις για γκολ, το οποίο ήρθε για τον Απόλλωνα, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Ελέζι.

Αυτό όμως δεν ήταν το τελευταίο τέρμα της αναμέτρησης, καθώς στο 90+5′ ο Πανδραμαϊκός μείωσε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αχαλινόπουλου, χωρίς όμως να υπάρχει χρόνος για κάτι περισσότερο.

Απόλλων Παραλιμνίου (Νίκος Καραμπετάκης) : Κουτζαβασίλης, Κιουτσεκτσίδης, Κουτζαβασίλης, Γκούμας, Γεωργιάδης, Καρυοφύλλης (66′ Καραμπατάκης), Γκέκας, Ελέζι, Πέτρου, Παπαδόπουλος (46′ Τσομαχασβίλι), Τζαμπέγια (46′ Γάκης)

Πανδραμαϊκός (Πέτρος Στοΐλας) : Μάντζαρης, Μεντής, Ντόσης, Βασίλιεβιτς, Μαχαίρας, Χατζηκυριάκου, Αχαλινόπουλος, Ρεβυθόπουλος, Κουκόλης, Μπάμπουρας, Παυλίδης (σε αναμονή οι αλλαγές)