Bundesliga : Συνεχίζει το αήττητο σερί η Σάλκε αλλά παραμένει “κολλημένη” στην τελευταία θέση (vid)

Μπορεί η Σάλκε να έμεινε για τρίτο παιχνίδι αήττητη, όσο δεν κερδίζει όμως τόσο απομακρύνεται από την παραμονή.

Ούτε κι αυτή δεν θυμάται από πότε έχει να κερδίσει, με δύο νίκες σε 20 παιχνίδια είναι πολύ δύσκολο να ελπίζει σε παραμονή. Μετά από ένα άθλιο σερί με 10 ήττες σε 11 παιχνίδια, η Σάλκε έφτασε αισίως τις τρεις σερί ισοπαλίες, όμως παραμένει ουραγός.

Η Βόλφσμπουργκ είχε την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στο 7ο λεπτό, όμως ο Άρνολντ αστόχησε σε πέναλτι, φάση που επηρέασε σε μεγάλο βαθμό τους “λύκους”.

Η Σάλκε ήταν καλύτερη στην επανάληψη, όμως είδε τα δύο γκολ που πέτυχε με Κράλ (50’) και Φρέι (76’) να ακυρώνονται ως οφσάιντ, με το 0-0 να μένει ως στο τέλος.