Premier League : “Γκέλα” ολκής της Άρσεναλ, μεγάλη νίκη της Λέστερ (vid)

Δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε η Άρσεναλ αν και το σωστό θα ήταν να λέγαμε πως η Μπρέντφορντ πήρε έναν παλικαρίσιο βαθμό στο Emirates.

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, η Άρσεναλ υπέπεσε σε γκέλα!

Οι «κανονιέρηδες» είδαν την εξαιρετική Μπρέντφορντ να παίρνει το 1-1 στο “Emirates” και έχασαν την ευκαιρία να ξεφύγουν στο +8 από τη Μάντσεστερ Σίτι, με τη διαφορά πλέον να διαμορφώνεται στους έξι βαθμούς.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τροσάρ να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Μίκελ Αρτέτα στο 66’ και τον Τόνι να φέρνει το ματς στα ίσα οκτώ λεπτά αργότερα.

Οι «μέλισσες» παρέμειναν έτσι αήττητες για ένατη συνεχόμενη αγωνιστική και βρίσκονται γερά στο κόλπο της Ευρώπης.

Στο Λέστερ, η τοπική ομάδα συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και έριξε μία ακόμη τεσσάρα, συντρίβοντας με 4-1 την Τότεναμ!

Οι Λονδρέζοι πήραν το προβάδισμα με γκολ του Μπεντανκούρ στο 14’, όμως η συνέχεια ανήκε στις «αλεπούδες». Πρώτα οι Μεντί (23’) και Μάντισον (25’) ανέτρεψαν… μπαμ μπαμ τα δεδομένα, με τον Ιχεανάτσο να κάνει το 3-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Το κερασάκι στην τούρτα των γηπεδούχων ήρθε στο 84’ από τον Μπαρνς.