LaLiga : “Έκλεψε” τον βαθμό στο 90+6′ η Αλμερία (vid)

Η Κάντιθ βρέθηκε μια ανάσα από πολύτιμη νίκη, όμως η Αλμερία κατόρθωσε να “κλέψει” τον βαθμό στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η Αλμερία «καιγόταν» για τη νίκη, καθώς βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού, όμως για τρίτο σερί ματς έμεινε μακριά από τους τρεις βαθμούς.

Η ομάδα του Ρούμπι ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, δημιουργώντας πέντε καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ με κορυφαία το δοκάρι του Εγουάρας. Κόντρα στη ροή του αγώνα, ωστόσο, η Κάδιθ με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ, χάρη στο γκολ του Μάρτι (49’) και πρόσθεσε ακόμη μεγαλύτερη πίεση στον αντίπαλο.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο κλασικές ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά για να τελειώσουν το παιχνίδι, όμως δεν τις αξιοποίησαν και το πλήρωσαν. Στις καθυστερήσεις ο Εμπαγέ ανέτρεψε τον Σουάρες μέσα στην περιοχή και ο Μελέρο, που ήρθε από τον πάγκο, έγραψε το τελικό 1-1 από την άσπρη βούλα.