Πέμπτη σερί ισοπαλία το ΟΦΙ, άγγιξε τη δεύτερη νίκη του ο ΠΑΟ Ρουφ

ΠΑΟ Ρουφ και του ΟΦ Ιεράπετρας, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, για την 17η αγωνιστική της Super League 2.

Αυτή ήταν η πέμπτη σερί ισοπαλία για την ομάδα της Κρήτης, την ώρα που ο ΠΑΟ Ρουφ κατέκτησε τον πρώτο του βαθμό στο γήπεδο, καθώς η νίκη που έχει στο ενεργητικό του είναι στα χαρτιά με τον Ηρόδοτο.

Στην αρχή του αγώνα, ο ΟΦ Ιεράπετρας είχε το πάνω χέρι και είχε δοκάρι στο 9′ μετά από σουτ του Καραμπέτσου. Ωστόσο, ο ΠΑΟ Ρουφ ανέβασε τον ρυθμό του και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 24′ με το γκολ του Νιτσάκη. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟ Ρουφ προσπάθησε να διατηρήσει το προβάδισμα του, αλλά ο ΟΦ Ιεράπετρας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 59′ λεπτό με το γκολ του Βουό. Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σημειώσει άλλο γκολ και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 1-1.

Αρχικές Συνθέσεις

ΠΑΟ Ρουφ (Γιάννης Γκούμας): Τσόγκας, Δαλαμήτρας, Μκρτσιάν, Παπουτσογιαννόπουλος, Μαρινάκης, Ζούνης, Καλλέργης, Νιτσάκης, Βενάρδος, Ντανκέ, Γαϊτάνης

ΟΦ Ιεράπετρας (Βαγγέλης Στουρνάρας): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ζήσης, Ίτσιος, Καλλιτσουνάκης, Κατάλντι, Μαραθωνίτης, Μούλερ, Βουό, Καραμπέτσος