LaLiga : “Κραχ” στο 90+3′ για τη Σεβίλλη (vid)

Σεβίλλη και Θέλτα έμειναν σε ισοπαλία με σκορ 2-2 σε παιχνίδι που οι γηπεδούχοι είχαν παίκτη λιγότερο από το 20′ και ήταν μπροστά με 2-0 σκορ μέχρι το 88′!

Η Σεβίλλη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι όμως έμεινε στο 19ο λεπτό με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής του Γκέιγ με δεύτερη κίτρινη κάρτα και με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση.

Μάλιστα πήραν προβάδισμα αν και με αριθμητικό μειονέκτημα όταν στο 43ο λεπτό ο Εν Νεσίρι νίκησε με κεφαλιά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Σημαντικότερη στιγμή για τη Θέλτα στο πρώτο μισό του αγώνα το σουτ του Τάπια έξω από το δοκάρι του Ντμίτροβιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων

Χαμηλός ρυθμός και ελάχιστες στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο. Η Σεβίλλη προσπάθησε να μην επιτρέψει στους φιλοξενούμενους να ανεβάσουν το τέμπο του αγώνα έχοντας παίκτη παραπάνω. Ο Πασιένσια είχε δοκάρι στο 67′ για τη Θέλτα και η Σεβίλλη σημαντική ευκαιρία για δεύτερο γκολ με τον Εν Νεσίρι στο 74ο λεπτό. Το 2-0 για τη Σεβίλλη πέτυχε με εκπληκτικό μακρινό σουτ ο Ακούνια στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Θέλτα μείωσε με τον Ροντρίγκες στο 89ο λεπτό και κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελικό 2–2 με κεφαλιά του Πασιένσια στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων