Ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο για το Ρουφ, μετρά αντίστροφα για τη Γ Εθνική η Επισκοπή

Διπλό…ολκής του ΠΑΟ Ρουφ στο “Π.Βαρδινογιάννης” του Ρεθύμνου, που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 και στο τέλος κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 3-2.

Από την άλλη πλευρά, η Επισκοπή φαίνεται πως συμβιβάζεται με την ιδέα του υποβιβασμού, καθώς με 12 βαθμούς είναι εξαιρετικά δύσκολο να αλλάξει τη μοίρα της…

Στο 5’ ο Σκεντεράι με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 2-0 στο 22’ ο Σταθόπουλος με πέναλτι (χέρι Δαλαμάτρα).

Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν την αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο, μειώνοντας στο 50’ με κεφαλιά του Δούμα, μετά από κόρνερ του Ζαχαρού. Άμεσα (54’) ήρθε και το 2-2, με τον Βενάρδο να σεντράρει για τον Ζαχαρό, που σκόραρε με δυνατό σουτ.

Η Επισκοπή είχε τριπλή ευκαιρία στο 85’ με Εμπουέλε, Κεφαλά και Τζωρτζινάκη να μην μπορούν να σκοράρουν στα εξ επαφής σουτ που επιχείρησαν. Τελικά το σοκ ήρθε στο 89’ με τον Φράγκο να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Κεφαλά, για το τελικό 2-3.

ΠΑΕ Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Τσιλεδάκης (58′ Αραμπατζής), Κεφαλάς, Νταμπίζας (58′ Εμπουέλε), Πολίτης, Κούτσιας, Αμπαφού, Σκεντεράι, Σταθόπουλος, Βουκελάτος (70′ Τζωρτζινάκης), Παπαδόπουλος

ΠΑΟ Ρουφ (Γιάννης Γκούμας): Τσόγκας, Ντάνκε, Δούμας, Τασιούλης, Μαρινάκης (83′ Kουκοβίνης), Σμπώκος (86′ Παπουτσογιαννόπουλος), Ζαχαρός, Φιλιμέγκας (46′ Γαϊτάνης), Βερνάδος, Μπαϊράμι (46′ Τσιάβος), Δαλαμήτρας (46′ Φράγκος)