Bundesliga : Η Κολωνία έδωσε τη…χαριστική βολή στη Χέρτα (vid)

Αντίστροφα μετρά πλέον η Χέρτα Βερολίνου, που έχασε με…κάτω τα χέρια στο RheinEnergieStadion, και δύο αγωνιστικές πριν το τέλος, βρίσκεται στο -3 από τα μπαράζ, έχοντας όμως ένα παιχνίδι περισσότερο.

Η αδιάφορη βαθμολογικά Κολωνία δεν…χαρίστηκε στους ουραγούς και τους φιλοδώρησαν με πέντε τέρματα, βάζοντας ουσιαστικά “ταφόπλακα” στις ελπίδες της Χέρτα για παραμονή.

Ο Σέλκε στο 8′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, όμως 10 λεπτά μετά ο Τουσάρ ισοφάρισε για τους “πρωτευουσιάνους”. Μάλιστα, οι “μπλε” κατάφεραν αν γυρίσουν το ματς στο 33′ χάρη στο τέρμα του Γιόβετιτς.

Η συνέχεια όμως ήταν…πανωλεθρία για τους φιλοξενούμενους που δέχτηκαν τέσσερα γκολ, πετώντας “λευκή πετσέτα”. Στο 39′ ο Χέμπερς ισοφάρισε για τους “ταύρους” και τέσσερα λεπτά μετά, ο Σκίρι έκανε τη δεύτερη ανατροπή στο ματς, αυτή τη φορά για την Κολωνία.

Στο 69′ ο Χέμπερς πέτυχε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του και το τελικό 5-2 διαμόρφωσε στο 81′ ο Χουσεϊνμπάσιτς.