Premier League : “Γκαζώνει” η Τότεναμ, πέρασε από το Vitality (vid)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα και παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο, η Τότεναμ πέρασε νικηφόρα από το Vitality και ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή της Premier League.

Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου νίκησε 2-0 την Μπόρνμουθ, με τους “σπερς” να προηγούνται νωρίς και συγκεκριμένα στο 17ο λεπτό. Ο Παπέ Ματάρ Σαρ με ωραία ενέργεια βρήκε τον Τζέιμς Μάντισον, ο οποίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Νέτο για το 0-1.

Σε δύο περιπτώσεις, ο Ριτσάρλισον (40’, 42’) απέτυχε να διπλασιάσει τα γκολ των φιλοξενούμενων ενώ τα «κερασάκια» είχαν την κορυφαία ευκαιρία τους στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον κεραυνό του Φίλιπ Μπίλινγκ να περνάει ελάχιστα έξω από την εστία της Τότεναμ.

Ανάλογη κατάληξη είχε και το διαγώνιο σουτ του Αντουάν Σεμένιο στο 56’. Κι αφού δεν ήρθε η ισοφάριση, έγινε το 0-2. Η κάθετη πάσα του Ντέστινι Ουντότζι βρήκε σε ετοιμότητα τον Ντέγιαν Κουλουσέφσκι που πλάσαρε για το 0-2 τον Νέτο.

Αν δεν ήταν κι ο τραυματισμός του Ουντότζι, θα ήταν όλα ιδανικά για την Τότεναμ.