Δεν τα κατάφερε ο Διομήδης, αποκλείστηκε από τη συνέχεια του EHF Cup

Ο Διομήδης πάλεψε, αλλά, αποκλείσθηκε από τη συνέχεια του EHF Cup καθώς ηττήθηκε με  26-18 στον επαναληπτικό αγώνα στη Νέα Κίο, από τη Χαφναρφιόρντουρ.

Το πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, στο ίδιο γήπεδο, είχε λήξει ισόπαλο με 32-32 το Σάββατο.

Όπως αναφέρει το GreekHandball, στο ημίχρονο οι Ισλανδοί προηγήθηκαν 12-8  καθώς ξέφυγαν στο σκορ μετά το 25΄ και στην επανάληψη διεύρυναν τη διαφορά με ατού, όπως και στο πρώτο μέρος, την εξαιρετική άμυνα τους ενώ περιόρισαν τον Σάλεμ που πέτυχε χθες 11 γκολ και σήμερα έμεινε με μόλις 2 γκολ στο ενεργητικό του.

Παρά την αντίδραση του ο Διομήδης δεν μπόρεσε να ανατρέψει την σε βάρος του κατάσταση και έχασε από την ισχυρή αντίπαλο του.

Τα πεντάλεπτα :  3-1, 4-4, 5-4, 7-5, 9-7 , 12-8 ( ημίχρονο ), 16-9, 17-10, 19-12, 22-14, 23-16, 26-18.

Χαφναρφιόρντουρ : Αντρεσον, Μπράγκασον, Χίλμισσον, Ντάβιντσον, Άρνασον 2, Α.Μπίργκισον, Σίντρασον, Χάρντασον 2, Ασγκέιρσον 1, Πάλμαρσον, Άντρασον 2, Αντάλστεϊνσον 1, Όλαφσον 5, Φιόρικσον 4, Γκούντγιονσον 4, Μ.Μπίργκισον 5.

Διομήδης Άργους :  Τερλέσκι, Νικολίνταης, Τσέλιος, Κωστούλας, Τσάκαλος 1, Τσακουρίδης 4, Ασβεστάς 3, Μπάγιος 2, Κωστακίδης 1, Μάνθος 2, Βουκαντίνοβιτς 1, Μπεκιάρης, Ορφανός, Καραγκέλης, Σάλεμ 2, Στεφανίτσης 2.