Serie A : “Αέρας” από το Σαλέρνο η Τορίνο, “κουλούρια” στο Bentegodi (vid)

Τη δεύτερη νίκη της και μάλιστα συνεχόμενη σημείωσε το βράδυ της Δευτέρας η Τορίνο, η οποία επικράτησε 3-0 της Σαλερνιτάνα στο “Αρέτσι” του Σαλέρνο για την 4η αγωνιστική της Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Μποντζιόρνο, για να κλείσει το ημίχρονο με γκολ του Ράνονιτς στο 41ο λεπτό.

Η Τορίνο “καθάρισε” το ματς στο 50ο λεπτό με σκόρερ ξανά τον Σέρβο μέσο, ο οποίος έφτασε τα τρία γκολ στη σεζόν. Με τη νίκη αυτή η “γκρανάτα” έφτασε τους 7 βαθμούς, ενώ η Σαλερνιτάνα έμεινε στους 2 βαθμούς και χωρίς νίκη μετά από τέσσερα ματς.

Τόσο η Βερόνα, όσο και η Μπολόνια πρόσθεσαν από έναν βαθμό ύστερα από την ισοπαλία με 0-0. Οι γηπεδούχοι με τον Ισάν Χίεν άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό, αλλά το τέρμα του 24χρονου αμυντικού ακυρώθηκε ως οφσάιντ μέσω της χρήσης του VAR. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια στο μηδέν.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, παρ’ όλο που οι δύο προπονητές με αλλαγές προσπάθησαν να δώσουν ενέργεια στις ομάδες τους. Ο Μπάμπης Λυκογιάννης που αγωνίζεται με τα χρώματα της Μπολόνια ήταν στον πάγκο, αλλά δεν μέτρησε κανένα λεπτό συμμετοχής.