Τουρνουά “Δημήτρης Γκίμας” : Φίλιππος Βέροιας και Γέφυρα προκρίθηκαν στον τελικό (photos)

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (23/9) η ημιτελική φάση του Τουρνουά “Δημήτρης Γκίμας”, στη μνήμη του σπουδαίου προπονητή του Φίλιππο Βέροιας.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι, η Γέφυρα νίκησε στις λεπτομέρειες τον Πρωτέα Γρεβενών και προκρίθηκε στον τελικό της Κυριακής (24/9), όπου θα αντιμετωπίσει τον Φίλιππο, ο οποίος επικράτησε στον δεύτερο ημιτελικό των Αετών Βέροιας.

Στο Ημαθιώτικο ντέρμπι, οι Αετοί ήταν ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο, διάστημα στο οποίο είχαν πολύ καλή αμυντική λειτουργία, κρατώντας τον αντίπαλο σε χαμηλά επίπεδα στο σκοράρισμα (31-26).

Ακολούθησε ένα εκτεταμένο rotation από τον προπονητή μας, δοκιμάζοντας πρόσωπα και σχήματα, με τον Φίλιππο να είναι ιδιαίτερα εύστοχος, σε αντίθεση με τους Αετούς που έχασαν τη συγκέντρωση τους στην επίθεση.

Τα δεκάλεπτα : 19-13, 31-26, 50-32, 68-43.