Premier League : “Βροχή” τα γκολ αλλά ισόπαλα και τα τρία ματς! (vid)

Η Λίβερπουλ βρήκε δύο γκολ με τον Σαλάχ αλλά η Μπράιτον τιμώρησε τα λάθη της ομάδας του Κλοπ στην άμυνα και δεν της επέτρεψε να φύγει με νίκη από το AMEX (2-2).

Οι Reds γύρισαν το ματς στο ημίχρονο χάρη στον Αιγύπτιο star και είχαν δοκάρι για να «σφραγίσουν» τη μεγάλη νίκη, όμως η Μπράιτον, ομάδα που βρίσκεται στον όμιλο της ΑΕΚ στο Europa League, ήταν πολύ σκληρή για να τα παρατήσει και ισοφάρισε στο φινάλε (2-2). Στο -3 από την κορυφή υποχώρησε η Λίβερπουλ, στην 6άδα παρέμειναν οι παίκτες του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι.

«Χρυσή» αλλαγή ο Κούντους για τη Γουέστ Χαμ κόντρα στη Νιουκάστλ, ο οποίος στο 89ο λεπτό έκανε το 2-2 για την 8η «στροφή» της Premier League.

Δραστήρια η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, τα «σφυριά» στο 8′ της αναμέτρησης με τη Νιουκάστλ άνοιξαν το σκορ με τον Σούτσεκ, ύστερα από ασίστ του Έμερσον για το 1-0. Στο δεύτερο μέρος ο Ίσακ σκόραρε δύο τέρματα μέσα πέντε λεπτά (57′, 62′), δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, όμως ο Κούντους στο 89′ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 για τους γηπεδούχους. Η Γουέστ Χαμ είναι στην 7η θέση με 14 βαθμούς, ενώ η Νιουκάστλ ακολουθεί με έναν λιγότερο.

Γκολ και βαθμό μοιράστηκαν στο Μολινό η Γούλβς και η Άστον Βίλα, χωρίς να χαίρεται στο τέλος κανείς από τους δύο. Οι “Λύκοι” και οι “χωριάτες” προέρχονταν από πολύ σπουδαίες νίκες και ήθελαν να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό, όμως καμία από τις δύο δεν κατάφερε να βρει το δεύτερο γκολ.