Δεύτερος ο Απόστολος Χρήστου στα 100μ ύπτιο!

Ο Απόστολος Χρήστου ολοκλήρωσε με μια ακόμα καταπληκτική εμφάνιση την παρουσία του (και) στη Βουδαπέστη, στον τρίτο κατά σειρά αγώνα της φετινής σειράς του World Cup.

Ο πρωταθλητής Ευρώπης συμμετείχε στον τελικό στα 100μ ύπτιο και με επίδοση 53.77 κατέλαβε τη 2η θέση. Νίκησε με 52.58 ο Ιταλός κάτοχος του παγκόσμιου ρεκόρ Τόμας Τσεκόν, τρίτος ήταν ο Τσέχος Μίροσλαβ Κνέντλα με 52.59. Ο Χρήστου κολύμπησε από τη πρώτη διαδρομή και με 25.95 ήταν δεύτερος στα 50μ.

Δείτε τα αποτελέσματα ΕΔΩ.

Ο Δημήτρης Μάρκος συμμετείχε στον τελικό στα 200μ ελεύθερο. Ο πρωταθλητής μας με επίδοση 1:48.79 κατέλαβε την 7η θέση, Νίκησε στη τελευταία χεριά ο Αυστραλός Μαξιμίλιαν Τζουλιάνι με 1:45.42…κλέβοντας τη πρωτιά από τον Λιθουανό Ντάνις Ράπσις 1:45.72 (είχε νικήσει σε Βερολίνο και Αθήνα). Τρίτος ο Κιέραν Σμιθ από τις ΗΠΑ με 1:46.93.