Όλο και πιο κοντά να σβήσει το “μείον” ο Ολυμπιακός Β, 4-1 τον Τηλυκράτη

Μετά τη νίκη στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό Β (3-1), ο Ολυμπιακός Β πήρε άλλους τρεις σημαντικούς βαθμούς, κερδίζοντας άνετα εντός έδρας τον Τηλυκράτη με 4-1!

Οι Πειραιώτες δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους, αφού επέβαλαν τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό του αγώνα μέχρι το τέλος.

Με το… καλησπέρα, στο 1ο λεπτό ο Μαρίνος άνοιξε το σκορ, ενώ με πέναλτι του Ανδρούτσου στο 17′ ο Ολυμπιακός Β έκανε το 2-0. Λίγο αργότερα, στο 24′ ο Βλαχομήτρος «κλείδωσε» τη νίκη, κάνοντας το 3-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 40′ με γκολ του Ανδρέου.

Το… κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Μπα, ο οποίος σκόραρε το τέταρτο γκολ των «ερυθρόλευκων».

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα) : Παπαδούδης, Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Καράκουτης, Αποστολόπουλος, Μαρίνος, Κωστή, Μπα, Βλαχομήτρος, Πινακάς, Αργυρίου

Τηλυκράτης (Ανδρέας Παντζιαράς) : Παρδαλός, Γιαννιώτης, Ανδρέου, Ρίζος, Τόσκα, Σπανουδάκης, Ζδράβος, Τεγούσης, Μπελεβώνης, Κόκκορης, Ντοναλντόνι