Premier League : Μεγάλη “μάχη” στο Molineux, άφησε δύο ακόμη βαθμούς η Νιουκάστλ (vid)

Η Γουλβς το «πάλεψε» μέχρι τέλους και δικαιώθηκε από το γκολ του Χουάνγκ Χι-Τσαν στο 71ο λεπτό. Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στη Νιούκαστλ (2-2), διατηρεί παράπονα για τη διαιτησία και έχει νέα… προβλήματα να αντιμετωπίσει, μετά και τον τραυματισμό του Πέδρο Νέτο.

Τον ήθελε πολύ τον βαθμό η Γουλβς και τον πήρε από τη Νιούκαστλ στη 10η αγωνιστική της Premier League. Η ομάδα του Γκάρι Ο’Νιλ δεν το έβαλε κάτω, βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, έβγαλε αντίδραση και κατάφερε με τον Χουάνγκ να αποσπάσει την ισοπαλία από τη Νιούκαστλ του Έντι Χάου.

Οι «καρακάξες» ήταν αυτές που προηγήθηκαν στο σκορ στο 22′, όταν ο Ζοσέ Σα… μπερδεύτηκε με τους αμυντικούς του, έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Κάλουμ Γουίλσον επιβεβαίωσε την καταπληκτική κατάσταση στην οποία βρίσκεται πετυχαίνοντας γκολ με γυριστό σουτ.

Η Γουλβς ισοφάρισε σε 1-1 στο 36′ με τον Μάριο Λεμινά, έπειτα από την 7η φετινή ασίστ του Πέδρο Νέτο, ο οποίος αποχώρησε ως τραυματίας στα τελευταία λεπτά του ματς. Η Νιούκαστλ ανέκτησε το προβάδισμά της στο σκορ στο 45+4′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουίλσον.

Ωστόσο, η ομάδα του Γκάρι Ο’Νιλ δεν το έβαλε κάτω. Συνέχισε να πιέζει, έχασε ευκαιρίες και τελικά ισοφάρισε στο τελικό 2-2 στο 71′, μετά από φανταστική ενέργεια και πλασέ του Χουάνγκ.