LaLiga : Πάλεψε για την ανατροπή στο Nuevo Mirandilla η Σεβίλλη, 2-2 το τελικό αποτέλεσμα (vid)

Σπουδαίο ματς στο Nuevo Mirandilla, με την Κάντιθ να παίρνει σημαντικό προβάδισμα αλλά τη Σεβίλλη να αγγίζει ακόμη και την ανατροπή.

Η ομάδα του Σέρχιο είχε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα ένα άκρως αποτελεσματικό μισάωρο, στο οποίο πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων.

Ο Κρις Ράμος άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, βάζοντας δύσκολα από νωρίς στους Σεβιγιάνους, οι οποίοι ήταν αναγκασμένοι από νωρίς να “κυνηγήσουν” το σκορ.

Σαν να μην έφτανε αυτό για το συγκρότημα του Ντιέγκο Αλόνσο, στο 28′ ο Ντάρβιν Ματσίς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, μέσα σε αποθέωση.

Άμεση όμως ήταν η απάντηση από πλευράς Σεβίλλης, που στο 37′ μείωσε με γκολ του Λούκας Οκάμπος και μπήκε ξανά στο παιχνίδι.

Οι αλλαγές από τον πάγκο βοήθησαν σημαντικά τους Ανδαλουσιάνους, οι οποίοι πήραν τα ηνία του αγώνα, πίεσαν πολύ την αντίπαλη άμυνα και στο 60′ ο Ιβάν Ράκιτιτς έφερε το ματς στα ίσια.

Ακολούθησε ένα μισάωρο μεγάλης επιθετικής δραστηριότητας από πλευράς φιλοξενούμενων, που προσπάθησαν να φτάσουν στη μεγάλη ανατροπή, χωρίς όμως αποτέλεσμα.