Volley League : Σε 68 λεπτά ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Πήγασο Πολίχνης 3-0 | HIGHLIGHTS

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε το νικηφόρο σερί του επικρατώντας με 3-0 σετ του Πήγασου Πολίχνης στην 3η αγωνιστική της Volley League ανδρών.

Οι «πράσινοι» χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα έκαναν το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα κόντρα στην ομάδα από τη Θεσσαλονίκη. Κορυφαίοι ήταν οι Ερνάντεζ και Πρωτοψάλτης με 13 πόντους ο καθένας.

Μπορεί να μην ήταν ιδανικό το ξεκίνημα στο πρώτο σετ για τον Παναθηναϊκό που βρέθηκε πίσω με (1-4) αλλά γρήγορα ανέβασε στροφές και ισοφάρισε σε 8-8. Από το σημείο αυτό και μετά το «τριφύλλι» έχτισε διαφορά ασφαλείας (16-11) την οποία διατήρησε για το 1-0 (25-17).

Μαζί πήγαιναν οι δύο ομάδες στο δεύτερο σετ μέχρι να προηγηθεί ο ΠΑΟ με +3 (9-6). Έκτοτε διατήρησε τα ηνία και με άσσο του Μάρκου έκανε το 2-0 (25-19). Δυνατά ξεκίνησε ο Παναθηναϊκός στο τρίτο σετ θέλοντας να καθαρίσει το ματς και πέρασε σε θέση οδηγού (12-7). Με 25-17 κατέκτησε και το τρίτο σετ και έφτασε σε μια καθαρή νίκη με 3-0.

Διαιτητές: Νικάκης, Μουλά Ειρ., Παρατηρηρής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Κώτσιας, Ιωάννου, Γραμματεία: Οικονόμου Δ..