Bundesliga : Έχανε 2-0 η Άιντραχτ στο Weserstadion και έφυγε με τον βαθμό! (vid)

Μία νίκη που έμοιαζε δεδομένη για την Βέρντερ, χάθηκε μέσα από τα… χέρια της, όταν η Άιντραχτ ισοφάρισε μέσα σε 10 λεπτά (2-2). Απρόσεκτοι οι γηπεδούχοι πέταξαν δύο σχεδόν σίγουρους βαθμούς μέσα στην έδρα τους.

Μπορεί η Βέρντερ να είχε πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων οι «αετοί» όμως αντέδρασαν και πήραν την ισοπαλία (2-2, 12/11) για την 11η αγωνιστική της Bundesliga.

Ο Ντούκτς έδωσε το προβάδισμα στη Βέρντερ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 50’ ένας πρώην παίκτης της Άιντραχτ «πλήγωσε» την παλιά του ομάδα. Ο Μπορέ πήρε την μπάλα από τον Μπιτενκούρτ και «εκτέλεσε» τον αντίπαλο κίπερ για το 2-0.

Η αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους ξεκίνησε στο 65’, όταν το συρτό σουτ του Σκίρι κατέληξε στα δίχτυα μειώνοντας σε 2-1.

Η ισοφάριση ήρθε στο 75ο λεπτό όταν ο Σμόλσιτς με κεφαλιά νίκησε τον τερματοφύλακα γράφοντας και το τελικό 2-2.