LaLiga : “Ξέσπασε” στη Βαλένθια η Ρεάλ (vid)

Ξεσπάσματος συνέχεια για τη Ρεάλ Μαδρίτης που μετά το 0-0 με τη Ράγιο Bαγιεκάνο στο «Μπερναμπέου» (που την έριξε δεύτερη) δεν της έφτασε το 3-0 επί της Μπράγκα στο ίδιο γήπεδο (που της έδωσε την μαθηματική πρόκριση στους «16» του Champions League) αλλά φιλοδώρησε μπροστά στο κοινό της με μια …ξεγυρισμένη 5αρα (5-1) τη Βαλένθια που δεν έχανε από την 1η Οκτώβρη!

Aποτέλεσμα που ήρθε παρά την απουσία του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος, Τζουντ Μπέλινγχαμ και της δίνει την πρωτιά στην επίθεση αλλά όχι και στη βαθμολογία αφού εξακολουθεί να υπολείπεται (-2) της τρομερής Xιρόνα.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Καρβαχάλ άνοιξε το σκορ κι ακολούθησε το 2-0 του Βινίσιους (42′) με το σκορ ημιχρόνου να είναι 2-0.

Ο Bραζιλιάνος σκόραρε ξανά (49′) και τον μιμήθηκε ο συμπατριώτης του Ροντρίγκο στο επόμενο λεπτό (50′).

Ο ίδιος παίκτης σκόραρε και το 5ο γκολ (84′) με τον πιο επικίνδυνο παίκτη των νυχτερίδων Ντούρο (88′) να νικά με μονοκόμματο βολ πλάνε τον Λούνιν (αντικαταστάτης του τραυματία Kάπα)