Ο Μακεδονικός υποχρέωσε τον Λεβαδειακό στην πρώτη απώλεια βαθμών

Τέλος στο σερί των Βοιωτών έβαλε ο Μακεδονικός, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας!

O Λεβαδειακός προηγήθηκε πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου και συγκεκριμένα στο 26′ με κεφαλιά του Ρόμο (1-0). Μόλις 7 λεπτά αργότερα ο Μακεδονικός άγγιξε την ισοφάριση, αλλά ο Χάσεκ σημάδεψε το δοκάρι.

Στο 44′ οι Βοιωτοί διπλασίασαν το προβάδισμα τους με τον Τσάπρα. Προηγουμένως ο Μακεδονικός διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι σε ανατροπή του Ραμίρεζ από τον Πίρινεν.

Στο 45′ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο σκορ με αυτογκόλ του Πίρινεν (2-1), το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε εξίσου συναρπαστικά με τον Μακεδονικό να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια στο 63′ με κεφαλιά του Σιμόνι. Το 2-2 έμεινε ως το τέλος και έτσι το απόλυτο της ομάδας της Λειβαδιάς έμεινε ως το τέλος.

Μακεδονικός (Στέλιος Μαλεζάς) : Γουναρίδης, Προβυδάκης, Σαραγιώτης, Τσαμούρης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Χάσεκ, Τσιλιγγίρης (77′ Λεωνιδόπουλος), Ραμίρεζ (87′ Μπουλάτοβιτς), Ζαφειράκης (58′ Μπιανκόνι), Σιμόνι (77′ Λυμπεράκης)

Λεβαδειακός (Νίκος Νιόπλιας) : Γκροφ, Βήχος, Χάμοντ (82′ Νικολιάς), Τσάπρας, Ρομό (60′ Συμελίδης), Μεχία, Πίρινεν, Γιαννιώτας (82′ Τσιριγώτης), Λιάγκας, Κουάδρα (60′ Πολέτο), Τσελεπίδης (77′ Μπελμόντ)