Handball Premier : Συνεχίζει ανοδικά ο ΠΑΟΚ, νίκησε και στην Πυλαία

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στη Handball Premier ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του ΑΕΣΧ Πυλαίας με 23-30, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε δυναμικά στην αναμέτρηση, δημιουργώντας μία μικρή διαφορά δύο τερμάτων στο πρώτο δεκάλεπτο, 4-6. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν, 7-7, ωστόσο με σταθερά καλή εμφάνιση, οι «ασπρόμαυροι» πήραν και πάλι το προβάδισμα, 8-11. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον ΠΑΟΚ προηγούμενο στο σκορ με 13-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ κρατούσε τη διαφορά υπέρ του στο πρώτο δεκάλεπτο, 18-19. Ένα «ασπρόμαυρο ξέσπασμα» ήταν αρκετό για τον Δικέφαλο, ώστε να πάρει σημαντική διαφορά, 18-22, την οποία αύξησε στη συνέχεια, 19-25. Σ’ εκείνο το σημείο οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη «έχτισαν» την κυριαρχία τους, για να οδηγηθούν στην τέταρτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα με 23-30.

Πεντάλεπτα: 1-3, 4-6, 7-7, 8-11, 11-12, 13-15, (ημχ), 16-17, 18-19, 18-22, 19-25, 20-26, 23-30
Διαιτητές: Μπέτμαν- Τζαφερόπουλος, Κόκκινες: 32:22 Αλεξανδρίδης, 57:48 Παπάζογλου (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 9-11, Πέναλτι: 4/6-2/2

ΑΕΣΧ Πυλαίας (Ανανιάδης): Μοισιγιεφ, Παλάσκας, Αντωνιάδης 1, Καραγκιοζόπουλος 9, Ντανουλέτ, Τσορτέκης 2, Ορφανουδάκης, Βαρδάκας, Μπίλιας 3, Αλεξανδρίδης 1, Καβουσανάκης 2, Κυριακίδης, Τριανταφυλλίδης Δ. 3, Τριανταφυλλίδης Τ. 2, Θεολόγης, Τζέλη.

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Λαδάκης 3, Ελευθεριάδης 4, Τσαμουρίδης, Παπαγεωργίου 1, Θ. Παπάζογλου 3, Κ. Κουκμίσης 5, Λ. Παπάζογλου, Τσαναξίδης, Μαρίνος 1, Ν. Κουκμίσης 2, Μπάτζιος, Καλόμοιρος 2, Μποτσκάρεφ 7, Τζωρτζίνης 2.