Ο Πανναξιακός έδωσε τον ευκαιρία στον…12χρονο Βαρσαμά κι αυτός το “παστέλωσε” από τα 6.75! (vid)

Με παίκτες που… γυάλιζαν τα μάτια τους, με πάθος και συγκέντρωση σε όλο το 40λεπτο, ο Πανναξιακός στον αγώνα για την 6η αγωνιστική της National League κατέβαλε εύκολα την αντίσταση του ιστορικού και νεανικού ΑΣ ΠΕΡΑ με σκορ 81-62, σκορπίζοντας χαμόγελα και ατενίζοντας με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια του δύσκολου μαραθωνίου της National League 2.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το highlight της αναμέτρησης ήταν η συμμετοχή στο τελευταίο 3λεπτο του 12χρονου Βαρσαμά Συμεώνογλου, ενός παιδιού από τα σπλάχνα του Συλλόγου, που μάλιστα σκόραρε και σε σουτ τριων πόντων που επιχείρησε γράφοντας με ιδανικό τρόπο τον επίλογο της σημερινής αναμέτρησης.