Εντυπωσιακό γκολ του Χατζηισαΐα στο πρωτάθλημα Ινδίας! (vid)

Ο Δημήτρης Χατζηισαΐας πέτυχε ένα απίθανο γκολ στην Ινδία, το πρώτο του με την Παντζάμπ, στην εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Μπενγκαλούρου για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Έλληνας στόπερ βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή στο 26ο λεπτό και σε μία σέντρα από αριστερά, έπιασε μια κεφαλιά προς τα πίσω χωρίς να βλέπει εστία. Η μπάλα πήρε ύψος και κατέβηκε πίσω από τον τερματοφύλακα, που δεν κατάφερε να αντιδράσει.

Με το γκολ αυτό έδωσε προβάδισμα ενός τέρματος στην ομάδα του και λίγο αργότερα έγινε και το 3-1, όμως στις καθυστερήσεις του 1ου μέρους, ο Χατζηισαΐας μπερδεύτηκε με τον τερματοφύλακά του, οι δυο τους συγκρούστηκαν και ο Κέρτις Μέιν άρχισε την αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, που ολοκληρώθηκε με το γκολ του Χάβι Ερνάντεθ στο 67′.

Αυτό ήταν το πρώτο τέρμα του 31χρονου στόπερ για την ομάδα που ανέβασε στη Super League Ινδίας την περσινή σεζόν ο Στάικος Βεργέτης.