“Αέρας” από τη Θεσσαλονίκη ο Λεβαδειακός, αναδείχτηκε πρωταθλητής χειμώνα

Mετά από τρεις αγωνιστικές “λειψυδρίας”, ο Λεβαδειακός επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα και μάλιστα με ηχηρό τρόπο.

Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου της Super League 2 επικράτησε του ΠΑΟΚ Β στο γήπεδο του Μακεδονικού με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με σουτ του Γιαξή, όμως οι Βοιωτοί έκαναν γρήγορα την ανατροπή.

Στο 12′ ο Κουάδρα με διαγώνιο σουτ ισοφάρισε και στο 17′ ο Ρόμο με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Λιβαδειάς και ο ίδιος παίκτης με τον ίδιο τρόπο διαμόρφωσε το τελικό 1-3 στο 79′.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε δοκάρι με το Ρικάρντο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

ΠΑΟΚ Β (Αλέξανδρος Αλεξιάδης): Ζίβκοβιτς, Τασιούρας, Κιτσάκης (46′ Μανωλιούδης), Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής (69′ Γκούμας), Δαρέλας, Νινούα, Τσοπούρογλου (69′ Ρούμιαντσεβ), Ρικάρντο, Πανίδης (80′ Γκιτέρσος)

Λεβαδειακός (Νίκος Νιόπλιας): Γκροφ, Βήχος, Λιάγκας (57′ Τσελεπίδης), Τσάπρας, Σωτηράκος, Μπελμόντε, Μεχία, Νίκας (57′ Συμελίδης), Κουάδρα (76′ Χάμοντ), Πολέτο (46′ Γιαννιώτας), Ρομό (88′ Τσιριγώτης)