Serie A : Δύο χαμένοι βαθμοί στο Bentegodi για τη Λάτσιο (vid)

Η Λάτσιο προηγήθηκε στο Μπεντεγκόντι αλλά η Βερόνα ισοφάρισε και το 1-1 έμεινε ως το τέλος της αναμέτρησης.

Ο Τζακάνι άνοιξε το σκορ για τη Λάτσιο από το 23ο λεπτό, με ένα εντυπωσιακό τακουνάκι, αλλά η ομάδα του δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα κόντρα στη Βερόνα και δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ανρί στο 70′, μετά από λάθος στην άμυνά της.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Κασάλε βρήκε επίσης το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR και οι Λατσιάλι δεν μπόρεσαν να σκοράρουν ξανά, παρότι οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν και με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ντούντα στο 80′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους και η ομάδα της Ρώμης είχε νέα απώλεια βαθμών στη φετινή Serie A, μένοντας μακριά από την πρώτη 4άδα της βαθμολογίας.

Η Λάτσιο έχει 21 βαθμούς, με την πρωτοπόρο Γιουβέντους να βρίσκεται στο +13 μετά από 15 αγώνες στο ιταλικό πρωτάθλημα.