Serie A : “Περίπατος” της Ίντερ, ξανά στην κορυφή (vids)

Επιστροφή στην κορυφή με νέο σόου για την Ίντερ!

Μετά τον θρίαμβο επί της Νάπολι, οι «νερατζούρι» επικράτησαν εύκολα με 4-0 της Ουντινέζε στο «Τζουζέπε Μεάτσα» για τη 15η αγωνιστική της Serie A, αφήνοντας ξανά τη Γιουβέντους στο -2. Τα πάντα κρίθηκαν μέσα σε επτά λεπτά στο πρώτο ημίχρονο όπου η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι πέτυχε τρία γκολ και ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδι.

Η ομάδα του Ιντσάγκι επί της ουσίας χρειάστηκε μόλις επτά λεπτά στο πρώτο μέρος για να διαλύσει τα όποια όνειρα των φιλοξενούμενων. Στο 37’, ο Τσαλχάνογλου άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα μετά το πέναλτι που κέρδισε ο Λαουτάρο. Στο 42’ ο Ντιμάρκο με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0 και δύο λεπτά μετά ο Τουράμ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε αέρα τριών τερμάτων στους γηπεδούχους.

Οι Νερατζούρι αναμενόμενα έριξαν στροφές στο δεύτερο μέρος και έκαναν σχετική συντήρηση δυνάμεων εν όψει και του ντέρμπι πρωτιάς στο Champions League κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 84’ ο Λαουτάρο Μαρτίνες που πέτυχε γκολάρα εκτός περιοχής και υπέγραψε ακόμα μια νίκη για την Ίντερ.