Bundesliga : Επιτέλους νίκη για την Ουνιόν! (vid)

Νίκη ανάσα για την Ουνιόν, που μετά από αρκετό καιρό, κατάφερε να βγει εκτός της επικίνδυνης ζώνης.

Οι πρωτευουσιάνοι επικράτησαν με 2-0 της Κολωνίας, στα πλαίσια της εμβόλιμης 16ης αγωνιστικής και με τους 13 βαθμούς (και ένα παιχνίδι λιγότερο), βλέπουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια.

Την ίδια ώρα, η Κολωνία παραμένει “κολλημένη” στην τελευταία θέση και θα χρειαστεί να δώσει τιτάνιο αγώνα αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία.

Μετά από ένα “στείρο” πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Νέναντ Μπιέλιτσα κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ και συγκεκριμένα με τη συμπλήρωση 10 λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο. Σκόρερ ο Μπενετίκτ Χόλερμπαχ, ο οποίος δέχτηκε με…ευχαρίστηση την πάσα “πάρε-βάλε” από τον Φόλαντ.

Οι φιλοξενούμενοι ρίσκαραν στη συνέχεια και θα μπορούσαν να φτάσουν στην ισοφάριση, όμως το γκολ του Νταβίντ Φοφανά στο 78ο λεπτό, έριξε τίτλους τέλους στο σημερινό παιχνίδι.