Τρομερή ιστορία : Πατέρας και γιος σκόραραν και έδωσαν τη νίκη στην ομάδα!

Το ποδόσφαιρο είναι το άθλημα που προσφέρει τις πιο «τρελές» ιστορίες. Και όταν λέμε το ποδόσφαιρο, δεν αναφερόμαστε μονάχα στο κορυφαίο επίπεδο και στην ελίτ, αλλά και στα πρωταθλήματα των χαμηλότερων κατηγοριών.

Μια τρομερή και σπάνια ιστορία είχε να προσφέρει το ντέρμπι της Κατερίνης για τη δεύτερη κατηγορία του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος. Πιο συγκεκριμένα, στο ντέρμπι ανάμεσα στην Κατερίνη FC και τον Εθνικό Κατερίνης, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με 2-1 και παράλληλα να γράψουν μια μοναδική ιστορία.

Ο λόγος; Οι δύο σκόρερ της ομάδας. Ο Τάσος Μάνης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τον Εθνικό στα τέλη του πρώτου μέρους, έχοντας περάσει ως αλλαγή στον αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο στα τελευταία λεπτά τον Σπύρο Μάνη, τον πατέρα του Τάσου και εκείνος σκόραρε για το τελικό 2-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, δημιουργώντας μια απίθανη ιστορία, με τον πατέρα και τον γιο να δίνουν τη νίκη στην ομάδα τους, πετυχαίνοντας από ένα γκολ ο καθένας τους.