Super League 2 : Ένα γκολ του Ποζατζίδη ήταν αρκετό για την Κοζάνη (photos)

Με περίσσιο άγχος αγωνίστηκε σήμερα η Κοζάνη, καθώς η νίκη ήταν αυτοσκοπός για τους “ερυθρόλευκους”.

Αυτή τελικά ήρθε χάρη στο γκολ του Ποζατζίδη και έτσι η ομάδα της Δυτικής Μακεδονίας “ανάσανε” βαθμολογικά, φτάνοντας στις…παρυφές της πρώτης πεντάδας, που δίνει εισιτήριο για τα play off.

Από την άλλη πλευρά, ο Απόλλων πάλεψε για το θετικό αποτέλεσμα και με “σφυχτή” άμυνα, μπλόκαρε σε μεγάλο βαθμό τα αντίπαλα ατού. Η 10η όμως φετινή ήττα διατηρεί τους “κοκκινόμαυρους” στην τελευταία θέση, που οδηγεί στη Γ Εθνική της νέας περιόδου.

13′ Σουτ από τον Αμπούντου, η μπάλα άουτ.

16′ Σουτ από τον Αλμπάνη, μπλόκαρε ο Μπογκνάνοβιτς.

20′ Κεφαλιά από τον Σουλιώτη, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ.

26′ ΓΚΟΛ! Ο Καλλέργης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ποζατζίδης έπιασε με κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0)

36′ Σουτ από τον Αλμπάνη, ο Μπογκνάνοβιτς μπλόκαρε.

41′ Σουτ από τον Σιατραβάνη, σε ετοιμότητα ο Κίναλης.

50′ Σουτ από τον Σαχόλι, μπλόκαρε ο πορτιέρο της Κοζάνης.

51′ Σουτ από τον Καλλέργη, μεγάλη απόκρουση από τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα σε κόρνερ.

53′ Σουτ από τον Ποζατζίδη η μπάλα άουτ.

75′ Πλασέ από τον Μαξίμοβιτς, ο Κίναλης εντυπωσιακά σε κόρνερ.