Serie A : Συνεχίζει να…πυροβολεί η Αταλάντα, 3-1 τη Λάτσιο (vid)

Σπουδαία νίκη για την Αταλάντα η οποία επικράτησε της Λάτσιο με 3-1 κι έπιασε τετράδα. Στο -5 από την 4η θέση πλέον οι «λατσιάλι».

Στο 16ο λεπτό μετά από σέντρα του Ντε Κετελάρ από αριστερά η μπάλα έμεινε την περιοχή της Λάτσιο και ο Πάσαλιτς με όμορφο γυριστό έκανε το 1-0. Μάλιστα στο 42’ η Αταλάντα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μάρουσιτς και ο Ντε Κετελάρ εκτελέστε εύστοχα για το 2-0. Μάλιστα στο 45ο λεπτό η Ντία άγγιξε και το 3ο γκολ καθώς η κεφαλιά του Χολμ τράνταξε το δοκάρι του Προβεντέλ ο οποίος στο 61’ απέκρουσε το σουτ του Μίραντσουκ.

Και στο 76ο λεπτό ο Ντε Κετελάρ έκανε όμορφη ενέργεια και σουτ από δεξιά κι έγραψε το 3-0.

Στο 83ο λεπτό ο Ιμόμπιλε κέρδισε πέναλτι από τον Ντζιμσίτι, το εκτέλεσε ο ίδιος και μείωσε σε 3-1 ενώ στο 90′ ο αρχηγός της Λάτσιο απείλησε και με κεφαλιά.