Bundesliga : Βαθμός στο 90+4′ για τη Χόφενχαϊμ (vid)

Χόφενχαϊμ και Κολωνία αναμετρήθηκαν σε ένα σκληρό ματς με πολλές μονομαχίες.

Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους μέχρι το 90+5′, όμως ο Κράμαριτς λύτρωσε τη Χόφενχαϊμ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Ισορροπημένο το ματς ανάμεσα σε Χόφενχαϊμ και Κολωνία. Οριακά καλύτεροι οι γηπεδούχοι, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φινκράφε στο 79ο λεπτό.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πίεσαν, πήραν αρκετά μέτρα στο γήπεδο και εν τέλει δικαιώθηκαν. Ο Κράμαριτς νίκησε τον Σβάμπε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, χαρίζοντας έναν σημαντικό βαθμό στην ομάδα του.

Παραμένει σε δύσκολη θέση η Κολωνία μετά το σημερινό αποτέλεσμα και αναμένεται να δώσει μάχη για την παραμονή στην Bundesliga. Από την πλευρά της, η Χόφενχαϊμ βρίσκεται στην όγδοη θέση με 27 βαθμούς, σε απόσταση πέντε πόντων από τις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.