Σκόραρε ο Κούτσιας στο 4-0 της Chicago Fire (vid)

Αντίστροφα για την έναρξη της regular season μετράνε οι ομάδες του MLS με τον Γιώργο Κούτσια να δείχνει ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Ο Έλληνας επιθετικός ήταν ένας εκ των πρωταγωνιστών της Σικάγο Φάιρ στη φιλική επικράτηση με 4-0 απέναντι στη Μινεσότα, πετυχαίνοντας ένα γκολ.

Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης με εξαιρετική προβολή από κοντά. Ο Κούτσιας έκανε ένα πολύ γεμάτο παιχνίδι, καθώς πέρα από το γκολ, στο δεύτερο ημίχρονο δημιούργησε μια κλασική ευκαιρία για τον συμπαίκτη του, Γλάσκοου, με τον τελευταίο ωστόσο να αστοχεί.

Η Σικάγο Φάιρ έχει ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι το ερχόμενο Σάββατο (17/02) με την Πόρτλαντ πριν από την πρεμιέρα του MLS όπου θα αντιμετωπίσει στις 25/2 τη Φιλαδέλφεια.