Super League : Δεν ανέδειξε νικητή το ματς στις Σέρρες

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας του Πανσερραϊκού με τον Ατρόμητο στις Σέρρες, με τις δύο ομάδες να μένουν μακριά από το γκολ και να αναδεικνύονται ισόπαλες 0-0 για την 24η αγωνιστική της Super League.

Σ’ ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις και δημιουργία στο επιθετικό κομμάτι Πανσερραϊκός και Ατρόμητος δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με αποτέλεσμα να αναδειχθούν ισόπαλοι (0-0) για την 24η αγωνιστική της Super League. Από έναν βαθμό μοιράστηκαν οι δύο ομάδες που ισοβαθμούν στους 24 πόντους, με τους Σερραίους που ήταν πιο απειλητικοί στον αγώνα να βρίσκονται στην 8η θέση και τους Περιστεριώτες να ακολουθούν στην 9η.

Ισορροπημένα ήταν τα πρώτα λεπτά ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και ΟΦΗ ενώ αυτό που πρωταγωνιστούσε ήταν οι δυνατές “μονομαχίες” που δεν επέτρεπαν στο παιχνίδι να αποκτήσει καλό ρυθμό. Ο Πανσερραϊκός όσο κυλούσαν τα λεπτά, είχε περισσότερο την μπάλα στα πόδια του ενώ η μόνιμη απειλή στα καρέ των φιλοξενούμενων ήταν ο Άλεξιτς.

Καμία από τις δυο ομάδες δεν έφτανε με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή, με την πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης να σημειώνεται στο 26ο λεπτό από τον Ουάρντα ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Τσιντώτα. Οι φιλοξενούμενοι δεν πίεζαν ιδιαίτερα επιθετικά και ούτε έδειχναν να έχουν τις λύσεις για να απειλήσουν την εστία του Χόβαν. Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους δεν σημειώθηκε κάποια μεγάλη ευκαιρία και έτσι οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες (0-0).

Ο Πανσερραϊκός μπήκε καλύτερα στο δεύτερο μέρος ενώ είχε καλή ευκαιρία στο 51ο λεπτό με τον Στάικο ο οποίος εξαπέλυσε ωραίο μακρινό σουτ το οποίο κατέληξε λίγο πάνω από την εστία του Τσιντώντα. Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο και είχαν τα ηνία ωστόσο τους έλειπε το γκολ. Στην πρώτη καλή επιθετική ενέργεια των φιλοξενούμενων στο παιχνίδι, ο Κουέν απείλησε με δυνατό σουτ υποχρεώνοντας τον Χόβαν σε εντυπωσιακή απόκρουση.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία) : Χόβαν, Θυμιάνης, Μπέργκστρομ, Ντανκερλούι, Πεταυράκης, Στάικος (85′ Μορέιρα), Ουεντραόγκο, Τόμας (64′ Γούλερι), Ουάρντα, Χατζηστραβός (85′ Σοφιανός), Άλεξιτς.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς) : Τσιντώτας, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Αθανασίου, Ντε Μποκ. Κούντε, Φριντγιόνσον (60′ Έντερ Γκονζάλες), Κούεν (73′ Βρακάς), Ρομπάιγ (60′ Βαλέντσια), Κεσχρίντα, Ανγκιέλσκι (73′ Βέργος).