Bundesliga : Νίκη παραμονής για την Άουγκσμπουργκ! (vid)

Τεράστια νίκη με ανατροπή πέτυχε η Άουγκσμπουργκ επί της Φράιμπουργκ (2-1) και ξέφυγε οριστικά από τις επικίνδυνες θέσεις

Στο 3ο λεπτό ο Ιάγο πάτησε περιοχή από αριστερά και πλάσαρε αλλά είδε την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω ενώ στο 17’ η Φράιμπουργκ κέρδισε πέναλτι και ο Γκρίφο έγραψε το 0-1 από την άσπρη βούλα. Στο 44’ ο Ατουμπολού είπε όχι εντυπωσιακά σε απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βάργκας και στο 45+1’ ο Ντεμίροβιτς πλάσαρε άστοχα από το πέναλτι.

Στο 50ο λεπτό το όμορφο γυριστό του Ντίετς από το πέναλτι πέρασε μόλις έξω και στο 62’ ο Γκρίφο έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Ντόαν έχασε μεγάλη ευκαιρία με προβολή εξ επαφής.

Στο 70’ και στο 71’ ο Ατουμπολού είπε όχι σε διαδοχικές προσπάθειες των Ιάγο και Ντεμίροβιτς αλλά στο επόμενο λεπτό ο ίδιος πραγματοποίησε απίθανη επέμβαση σε γυριστό του Ντεμίροβιτς αλλά ο Ουντουοκάι έκανε το 1-1 με πλασέ σε κενή εστία.

Από εκεί και πέρα φάνηκε και η κόπωση της Φράιμπουργκ από τα 120 μεσοβδόμαδα λεπτά κόντρα στη Λανς και στο 81’ ο Ένχελς με όμορφο σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 2-1. Στο 90’ ο Ατουμπολού είπε όχι και σε σουτάρα του Μάιερ.