Serie A : Το απόλυτο “αφεντικό” η Ίντερ, 4-0 την Αταλάντα (vid)

Ακόμα πιο κοντά στον τίτλο η Ίντερ, που μοιάζει με ένα…όχημα χωρίς φρένα!

Είναι μακράν η καλύτερη στην Ιταλία και γι’ αυτό θα πάρει το πρωτάθλημα. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι έδωσε ακόμα μια παράσταση στο San Siro, με το 4-0 κόντρα στην Αταλάντα πέρασε στο +12 από την Γιουβέντους και με 66 γκολ έχει την κορυφαία επίθεση στα μεγάλα πρωταθλήματα της Ευρώπης.

Οι Nerazzurri μπήκαν δυνατά και δεν χρειάστηκε να περιμένουν πολύ για να ανοίξουν στο σκορ. Στο 26’ έπειτα από βαθιά μπαλιά η άμυνα των φιλοξενούμενων κόλλησε και ο Νταρμιάν που είχε βγει από πίσω πλάσαρε στην κενή εστία. Το 1-0 διατηρήθηκε μέχρι τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όταν ο Λαουτάρο Μαρτίνες πήρε την πάσα από τον Παβάρ και με τρομερό αριστερό δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Καρνεζέκι (2-0).

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ίντερ πέτυχε ακόμα δύο γκολ και μετέτρεψε σε πάρτι ακόμα ένα φετινό ματς της. Στο 55’ κέρδισε πέναλτι για χέρι και παρότι ο keeper της Αταλάντα απέκρουσε την εκτέλεση του Λαουτάρο, ο Ντιμάρκο πλάσαρε από κοντά ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 71’ ο Φρατέζι με κεφαλιά ύστερα από φάουλ του Αλέξις Σάντσες για το τελικό 4-0.