Premier League : Στο 90+9′ “απέδρασε” από το City Ground η Λίβερπουλ, ανατροπή για την Τότεναμ (vids)

Ματσάρες άνοιξαν την αυλαία της 27ης αγωνιστικής στην Premier League!

Η πρωτοπόρος Λίβερπουλ τα βρήκε…σκούρα στο City Ground κόντρα στη Νότιγχαμ και χρειάστηκε ένα γκολ του Ντάργουιν Νούνιες για να “αποδράσει” και να διατηρήσει την πρωτοκαθεδρία. Στο ματς κυριάρχησαν η δύναμη και το πάθος, με τη Φόρεστ να έχει τις ευκαιρίες να πάρει εκείνη προβάδισμα στο ματς.

Δύσκολη νίκη για την Τότεναμ, που είδε την Πάλας να παίρνει προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Έζε στο 59′. Οι “πετεινοί” όμως έβγαλαν αντίδραση και με ένα καταιγιστικό δεκάλεπτο από το 77′ έως το 87′ κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή (Βέρνερ, Ρομέρο, Σον οι σκόρερς) και να φτάσουν τους 50 βαθμούς, δύο λιγότερους από την τέταρτη Άστον Βίλα, που αγωνίζεται σε λίγο με τη Λούτον.

Τρομερό ματς στο Community. Η Τσέλσι πήρε “κεφάλι” στο σκορ με γκολ του Τζάκσον στο 35′, όμως η Μπρέντφορντ κατάφερε να φέρει τούμπα στο ματς χάρη στα τέρματα των Ρόρσλεφ (60′) και Ουίσα (69′). Οι Λονδρέζοι πίεσαν αφόρητα στη συνέχεια και ισοφάρισαν με τον Ντισασί στο 83′, χωρίς όμως να φτάσουν στην ολική ανατροπή, που θα τους αναπτέρωνε τις ελπίδες για ευρωπαϊκή έξοδο.

Με “τριάρες” συνέχισαν την ίδια ώρα Νιουκάστλ (3-0 τη Γουλβς) και Φούλαμ (3-0 τη Μπράιτον), ενώ η Γουέστ Χαμ φαίνεται πως ανακάμπτει μετά την παρατεταμένη περίοδο…ξηρασίας, επικρατώντας με 3-1 της Έβερτον στο Goodison Park.