Serie A : Στο…ρελαντί “άλωσε” το U-Power η Ρόμα (vid)

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, η Ρόμα πέρασε…αέρας από το U-Power και ανέβηκε προσωρινά στην 5η θέση,

Η ομάδα του Ντανιέλε ντε Ρόσι, μετά από ένα “άσφαιρο” 35λεπτο, άρχισε να…πυροβολεί και να μετατρέπει την αναμέτρηση σε μια τυπική διαδικασία.

Το 0-1 πέτυχε ο Πελεγκρίνι στο 38ο λεπτό και τέσσερα λεπτά μετά, ο Λουκάκου έφτασε στο 0-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Ραφαέλε Παλαντίνο έριξε στο ματς τον Γιώργο Κυριακόπουλο, όμως η Ρόμα ήταν αποφασισμένη να “καθαρίσει” το ματς. Στο 63′ ο Ντιμπάλα έβαλε κι αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, για να έρθει στο 82′ ο Παρέδες να ευστοχήσει στο πέναλτι που κέρδισε λίγο νωρίτερα ο Χούισεν.

Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε για τη Μόντσα ο Καρμπόνι, τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση 90 λεπτών.