Serie A : Ούτε η φορμαρισμένη Μπολόνια σταμάτησε το…τρένο της Ίντερ (vid)

Η ασταμάτητη Ίντερ πέρασε από το Renato Dall’Ara, και με αγώνα περισσότερο έφυγε στο +18 από τη Γιουβέντους!

Η Μπολόνια στον πρώτο γύρο αν και είχε βρεθεί να χάνει 2-0 είχε φύγει με το 2-2 από το Meazza στο πρωτάθλημα και στο Coppa Italia είχε κάνει νέα ανατροπή στην παράταση και είχε πάρει την πρόκριση με 1-2. Τώρα ήταν η ώρα για να πάρει νίκη η Ίντερ με 0-1 εκτός έδρας με την οποία πέρασε στο +18 από αγώνα περισσότερο από τη δεύτερη, Γιουβέντους.

τσι, οι Nerazzurri εξακολουθούν να κυνηγούν το ρεκόρ βαθμών στην Serie A, το οποίο κατέχει η Γιουβέντους του Αντόνιο Κόντε με 102. Στην 4η θέση παραμένουν οι Rossoblu, αλλά η Αταλάντα μπορεί να τους φτάσει στον βαθμό.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 37ο λεπτό όταν ο Μπαστόνι έκανε εκπληκτική σέντρα από τα αριστερά και με καρφωτή κεφαλιά ο νεαρός Μπίσεκ έκανε το 0-1. Η Ίντερ δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο του ματς ενώ θα μπορούσε να είχε πετύχει και περισσότερα γκολ αν ήταν λίγο πιο συγκεντρωμένη στην τελική προσπάθεια.